• Facebook
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Pinterest
Angielski Polski Niemiecki

+48 510 31 30 31
info@sopotshuttle.com

Sopot Shuttle

Rezerwacja online

Wybierz wycieczkę:
Ustaw datę i czas realizacji: o godz.
Liczba pasażerów:
Koszt:

Zapytaj o szczegóły wycieczki


Dane kontaktowe
Chcesz być na bieżąco z naszymi ofertami? Zapisz się!

 

Stutthof

Cena od

344 zł

za przejazd

Czas trwania:
4 Godzin

Zwiedzanie

Wstęp do Muzeum jest bezpłatny.

Biuro Obsługi Zwiedzających:
tel/faks - (+ 48 55) 247 83 53 wew. 216; gsm. 798 418 024
czynne codziennie:
w okresie od 1 maja do 30 września w godz. 900 - 1700
w okresie od 1 października do 30 kwietnia w godz. 700 - 1500

Administracja Muzeum oraz Archiwum i Biuro Poszukiwań czynne:
poniedziałek - piątek od godz. 700 do 1500

Ekspozycje Muzeum czynne:
codziennie w okresie od 1 maja do 30 września w godz. 800 - 1800
codziennie w okresie od 1 października do 30 kwietnia w godz. 800 - 1500

Ze względów organizacyjnych i z uwagi na bezpieczeństwo ostatni wstęp na teren Muzeum jest możliwy pół godziny przed jego zamknięciem.

Informacje zawarte w prezentowanych wystawach uzupełniają filmy dokumentalne dotyczące martyrologii w okresie okupacji hitlerowskiej.

Wyświetlane są następujące filmy (zestawy po 20-30 min. projekcji):
"Ambulans" - 16 min.
"Konzentrationslager Stutthof bei Danzig" - 30 min.
"Albert Forster" - 25 min.
"Stutthof w kilka dni później" - 19 min.
"Auschwitz" - 25 min.

Sala kinowa mieści się w budynku byłej komendantury - wejście boczne, północne. W sezonie turystycznym seanse filmowe odbywają się co pół godziny od 900 do 1700. Po sezonie - na życzenie grup zwiedzających. Wstęp do sali kinowej jest płatny. Bilet wstępu kosztuje 3 PLN od osoby.

Wynajęcie przewodnika
Usługa przewodnicka jest płatna. Obowiązuje wcześniejsze, telefoniczne lub pisemne (np. faksem), zgłoszenie wycieczki. W zgłoszeniu należy podać: nazwę, adres i nr telefonu podmiotu zamawiającego, ilość osób, godzinę przyjazdu oraz informację w jakim języku grupa ma być oprowadzona. Zamówienia podmiotów: szkół, uczelni, biur turystycznych, instytucji itp. złożone telefonicznie należy obowiązkowo potwierdzić faksem. Brak potwierdzenia daje nam prawo do odmowy przyjęcia zgłoszenia. Formularz faksu do pobrania:
Możliwe jest również zgłoszenie e-mailem, wyłącznie na adres: boz@stutthof.org. Zgłoszenia wysyłane na inne adresy nie będą przyjmowane.

W przypadku, gdy przyjazd grupy, bez powiadomienia, spóźni się o ponad pół godziny, Muzeum zwolnione jest z obowiązku rezerwowania przewodnika dla tej grupy.

Gdy wcześniej awizowana grupa nie przyjedzie, podmiot zamawiający może być obciążony pełnymi kosztami obsługi przewodnickiej.

Ze względu na specyfikę ekspozycji umieszczonych w niewielkich pomieszczeniach baraków poobozowych, grupa zwiedzających nie powinna przekraczać 40 osób. W związku z tym, gdy danego dnia ilość zgłoszonych grup przekracza możliwości oprowadzenia, Muzeum zaproponuje najbliższy możliwy termin zwiedzania. Na zwiedzanie terenu i ekspozycji Muzeum należy przeznaczyć minimum 2 godziny.

Oprowadzanie przez przewodnika w języku polskim - 70 PLN/grupa, oprowadzanie w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim - 140 PLN

Indywidualny elektroniczny przewodnik
Goście zwiedzający Muzeum Stutthof indywidualnie lub w małych grupach mogą odpłatnie wykorzystać do zwiedzania terenu byłego obozu mały przenośny komputer z ekranem dotykowym. Za jego pomocą można przejść trasę zwiedzania słuchając głosu lektora opowiadającego o poszczególnych zagadnieniach dziejów KL Stutthof oraz obejrzeć archiwalne i współczesne zdjęcia obozu. Prezentacja trwa ok. 70 minut, w każdym momencie możliwe jest dowolne modyfikowanie trasy zwiedzania i jej czasu.

Wypożyczenie przewodnika elektronicznego możliwe jest nie później niż na 1,5 godz. przed zamknięciem Biura Obsługi Zwiedzających.

Cena wypożyczenia urządzenia wynosi 15 PLN.

Nie zaleca się zwiedzania Muzeum dzieciom do lat 13.

Numer rachunku bankowego Muzeum:
Bank Spółdzielczy Stegna
29 8308 0001 0000 9393 2000 0010

Dojazd do Muzeum z Gdańska:
Przez Sobieszewo, promem przez Wisłę w Świbnie, Mikoszewo, Stegnę - trasa liczy ok. 40 km. Trasa aktualna w okresie kursowania promu.
Trasą krajową nr 7 przez Kiezmark, Nowy Dwór Gdański, Stegnę - trasa liczy ok. 65 km.
Trasą jak wyżej do Kiezmarku i po zjechaniu z mostu na Wiśle w kierunku Drewnicy, Mikoszewa, Stegny - trasa liczy 55 km.


Cennik usługi

Ilość osób Cena
1-4 86 € 344 zł
5-8 106 € 424 zł

* Cena za grupę osób jako jeden przejazd     * W cenie dostępne są foteliki dla dzieci